Retrográdny Merkúr

od 17.02 do 9.3.2020

Retrográdny Merkúr AnteAr

Finančné záležitosti a komunikácia počas retrográdnej fázy Merkúra

Merkúr je tradičným vládcom obchodu, takže v dobe jeho retrográdneho postupu zaznamenáme zjavne aj obrat čelom vzad v našich finančných záležitostiach. A tu je niekoľko tipov, čo robiť a nerobiť, aby sme sa vyhli stresu, neprišli na bubon a možno aj položili základy budúcej prosperite.

Čomu sa teda v dobe retrográdneho Merkúra radšej vyhnúť?

Vyhnite sa novo uzatváraným finančným zmluvám či zmluvám o obchodnej spolupráci ako aj novým investíciám. Naša myseľ nepracuje na sto percent a určite by ste časom prišli na to, že vám chýbali čiastkové, avšak kriticky dôležité informácie. Zmluvy uzavreté v dobe retrogradity Merkúra sú vysoko náchylné k neočakávaným zdržaniam, rôznym zmätkom a finančným stratám.

Pokiaľ to nie je naozaj nutné, nič zásadné nenakupujte! Najmä nie počítače, elektroniku či auto. Tovar zakúpený v tejto dobe bude mať časté poruchy, pokiaľ ho rovno neprinesiete poškodený. Alebo zistíte, že ste vlastne kúpili niečo iné, než ste naozaj chceli. Takže keď už idete niečo kupovať, rozhodne si schovajte pokladničný doklad.

Určite si v tejto dobu neberte novú pôžičku! Okolo úverov je vždy plno zmlúv, a o tých už sme hovorili. Počkajte, kým Merkúr znovu zmení smer na direktný, a potom zistíte, že si vlastne potrebujete požičať viac, či menej, alebo že sa bez pôžičky vlastne zaobídete.

Neodkladajte daňové priznanie. Vyplniť daňové priznanie je psycho samo o sebe, takže nenahrávajte vlastným odkladom všetkým komplikáciám, ktoré pod vplyvom retrográdneho Merkúra pravdepodobne tak či tak nastanú.

Vyhnite sa akémukoľvek riskantnému finančnému konaniu. Bezstarostnosť sa v tejto dobe nevyplatí. Finančné toky sa s vysokou mierou pravdepodobnosti spomalia, takže pozastavte výdavky.

Všetko však má aj svoju svetlú stránku, takže teraz odoporúčania toho, čo robiť a akým aktivitám retrogradita Merkúra naopak prospieva:

Prejdite si všetky svoje finančné záväzky a zvážte ich optimalizáciu a reštrukturalizáciu. Prehodnoťte svoje investičné portfólio. Uistite sa, že poistné zmluvy nevypršali. Urobte si poriadok v domácom rozpočte. Teraz je čas vyriešiť všetko, čo ste dosiaľ odkladali na neskôr.

Ak uvažujete o zásadnej kúpe (auta, domu, …), prejdite si znovu svoje požiadavky. Zvážte, čo skutočne potrebujete a chcete a dôkladne sa rozhliadnite, čo je v aktuálnej ponuke. Fakty už zrejme máte pohromade, ale berte do úvahy aj svoju intuíciu – teraz máte schopnosť vidieť za logické argumenty predajcov a verte svojim pocitom. A uvoľnite miesto novým veciam, tým, že sa zbavíte starých a nepotrebných.

Pripravte si daňové priznanie. Sadnite si a prehrabte sa tou hromadou papierov a účtov, prípadne si dohodnite stretnutie so svojím daňovým poradcom. Dnes nám to časovo vychádza, ale obdobie retrográdneho Merkúra je pre túto činnosť všeobecne vynikajúce, i keď je finančný úradník ešte v nedohľadne.

Zvážte svoj postoj k peniazom ako takým. Vaša intuícia je teraz mimoriadne silná a máte šancu dostať sa oveľa bližšie ku koreňom vášho postoja k materiálnym statkom a k vašej finančnej situácii. Pokiaľ v živote narážate neustále na rovnaký problém, ktorý vám bráni v rozvoji, práve teraz je vhodný čas s ním pohnúť.


Najlepšie okamihy v horoskope týždňa od 17. do 23. februára 2020

Láska, romantika a partnerské vzťahy

Venuša – v astrológii spájaná s láskou, partnerskými vzťahmi, ako aj s peniazmi, majetkom a hodnotami – sa bude až do 5. marca 2020 pohybovať po ekliptike v znamení Barana.

V horoskope aktuálneho týždňa je Venuša v Baranovi: kombinácia dvoch pomerne protichodných a zdanlivo nezlučiteľných archetypov. Hovorí sa, že Venuša nemôže byť v Baranovi šťastná. Z pohľadu astrológie je to naozaj tak, jej moc je tu oslabená. Teda ak máme na mysli zmyselnú silu zvodnej milenky a sofistikovaný vplyv elegantnej spoločníčky.

Baran nepodporuje ani rozkošnícke povaľovanie sa v saténových vankúšoch, ani spoločenskú konverzáciu s pohárom šampanského.

Ale inak je Venuša v Baranovi vo všetkých svojich prejavoch silná až-až!

Teda až na tú spoluprácu … v priestore, ktorý rezonuje bojom, potrebou byť prvý a zvíťaziť, sa snaha nájsť rovnovážne riešenie a obojstranne prijateľný kompromis rozpúšťa … ako kocka ľadu v pekle.


Najlepšie okamihy týždňa

Týždenný horoskop AnteAr

Venuša a Jupiter

Najlepšie okamihy v horoskope aktuálneho týždňa, vhodné pre podpisy významných zmlúv, pre dôležité schôdzky, pre vstup do stavu manželského, alebo pre rozhodovanie v zásadných otázkach, nastávajú v časoch:

okolo 08:12 hod. ( Venuša vystupuje nad obzor )
okolo 09:05 hod. ( Jupiter kulminuje )
okolo 13:12 hod. ( Jupiter zapadá )
okolo 14:37 hod. ( Venuša kulminuje )
okolo 21:04 hod. ( Venuša zapadá )

Pozn.: Uvedené okamihy sú vypočítané pre dátum 19.02.2020 a pre geografický stred Slovenska
(48°44 SZŠ a 19°00 VZD)
Smerom na východ a na západ sa môžu tieto hodnoty líšiť.


Sila, odvaha a priebojnosť

Fire & Water - AnteAr

Slnko a Mars

Najlepšie okamihy v horoskope aktuálneho týždňa vhodné pre situácie, keď potrebujete nabrať silu a odvahu k ráznym činom: využite energiu Marsu z ambiciózneho a na výsledky orientovaného zemského znamenia Kozorožca, alebo využite energiu Slnka vo Vodnárovi ( do stredy 19. februára 2020 ) v časoch:

okolo 06:50 hod. ( Slnko vo Vodnárovi vystupuje nad obzor )
okolo 07:57 hod. ( Mars v Kozorožcovi v zenite )
okolo 11:57 hod. ( Slnko vo Vodnárovi v zenite )


Meditácie a regresné techniky

Regress AnteAr

Neptún

Najlepšie okamihy v horoskope aktuálneho týždňa vhodné pre meditácie, pre ponory do podvedomia za pomoci regresných techník nastávajú v čase okolo 07:32 hod. a okolo 13:04 hod., kedy sa Neptún – planéta v astrológii spájaná s jemnými energiami vysokých spirituálnych vibrácií – ocitá vo významných pozíciách, ktoré sú vhodné pre tieto záležitosti.

Pozn.: Uvedené okamihy sú vypočítané pre dátum 19.02.2020 a pre geografický stred Slovenska
(48°44 SZŠ a 19°00 VZD).
Smerom na východ a na západ sa môžu tieto hodnoty líšiť.